Copy widget
Widget
Widget
Thumb_widget
Copy code
Code copied

Alameda 3 - Późne królestwo CD

Artist: Alameda 3

25.00 zł

Buy now

T'ien Lai, Hokei, Kapital, do pewnego stopnia nowy Ed Wood) - tłumaczy Kuba Ziołek, który stoi na czele Alameda 3. - Różne są konfiguracje personalne, różne wpływy sił (Hokei to zespół Piotra Bukowskiego, Alameda 3 realizuje głównie moje pomysły, T'ien Lai to muzyka na równi moja i Łukasza Jędrzejczaka, Kapital to również egalitarny duet mój i Rafała Iwańskiego). Poszczególni muzycy w różnych zespołach wnoszą swoje osobowości, swój feeling, swoje uczucia. Co nie zmienia faktu, że udało się uzyskać spójność i jedność przekazu, co jest dla mnie bardzo ważne.

Czym zatem "Późne królestwo" różni się od płyty Starej Rzeki? - Nie chciałbym się skupiać na kwestiach stylistycznych, czy gatunkowych, bo te mają drugorzędne znaczenie. Na pewno płyta Alamedy powstawała bardziej jako całościowy koncept, gdyż "Cień chmury..." to zasadniczo dość rozrzucony i chaotyczny album. W większym stopniu dotyczy tego, co nie-ludzkie, opisuje moment, w którym myśl i egzystencja na poziomie globalnym mogą ulec zagładzie. Powraca pytanie Lyotarda: co się stanie z tym, co ludzkie, gdy zgaśnie słońce? W większym stopniu jest zdominowana przez śmierć, zarówno moich bliskich, jak i śmierć jako fenomen.

- Nagraliśmy zręby materiału w trio z Tomkiem Popowskim i Mikołajem Zielińskim, po czym nastąpił etap myślenia po co i czemu w ogóle jest ta muzyka - opowiada Ziołek. - Wówczas wyłonił się koncept albumu, wówczas oddzieliliśmy Tzimtzum od właściwej części albumu i pojawiły się fragmenty akustyczne, również genialne dogrywki Wojtka Jachny i Tomka Pawlickiego.

Nadejście Alameda Trio nie zwiastuje jednak końca Starej Rzeki. - Na wstępnym etapie mam już gotowy cały nowy album Starej Rzeki. Muszę tylko trochę do niego podrosnąć - tłumaczy Kuba.

Limitowany do zaledwie 200 sztuk śliczny digipack ozdobi grafika Agnieszki Zwara, która przygotowała też oprawę płyty Starej Rzeki. Autorem zdjęcia jest Peve Lety. Planowana premiera w okolicy 15 września. 

Tracklista:

1. Teraz widzę już tylko rzekę… (13:23)

  a) Dymne kwiaty
  b) She’ol
  c) …sięgającą nieba

2. Let Din we-let dajjan (3:58)
3. Tzimtzum (12:22)

   a) Emanator
   b) Ayin
   c) Surf świętego ARI
   d) Shy Aching King

4. La Chair du Monde (3:24)
5. Skryty (5:13)
6. A”K (2:34)
7. Późne królestwo (13:11)

   a) Mgła opada nad jeziorami
   b) Cienie na księżycu
   c) Z pamiętnika umarłych